http://omdc.zhitomir.ua/
Телефон КНП ОМКДЦ
22-78-24

Урядова «гаряча лінія»
1545

Управління охорони здоров'я
47-44-22

Міністерства охорони здоров’я
0-800-801-333
Комунальне некомерційне підприємство «Обласний медичний консультативно-діагностичний центр» Житомирської обласної ради
Телефон ОМКДЦ
(0412) 47-36-90
(068) 133-53-57

м. Житомир, вул. Пушкінська, 1

Наші підрозділи

Клініко-консультативне відділення

Прачук Христина Леонтіївна

Надає консультативну допомогу з 14 спеціальностей:

 • терапевт
 • невропатолог
 • гастроентеролог
 • хірург
 • гінеколог
 • дерматовенеролог
 • отоларинголог
 • офтальмолог
 • уролог
 • нефролог
 • стоматолог
 • ендокринолог
 •  лікар народної і нетрадиційної медицини

З 1991 року клініко-консультативне відділення очолює лікар вищої кваліфікаційної категорії, заслужений лікар України Прачук Христина Леонтіївна.

В склад клініко-консультативного відділення входить також маніпуляційний кабінет, який проводить забір крові з вени на лабораторне обстеження та операційний блок, де проводяться амбулаторні операціі, пункційні біопсії щитоподібної залози, лімфовузлів, нирок та інших органів з цитологічним дослідженням біопсійного матеріалу.

В першу чергу пацієнт звертається в реєстратуру, яка має 5 автоматизованих робочих місць і працює в дві зміни. Пацієнтам, згідно з направленнями, реєстратор видає талони до вказаних спеціалістів. Поряд з реєстратурою є інформаційно-довідковий кабінет, який надає довідки про роботу структурних підрозділів КНП ОМКДЦ, видає результати лабораторних досліджень пацієнтам, проводить попередній запис за телефоном 47-36-90.

Кабінети клініко–консультативного відділення
КНП ОМКДЦ

Неврологічний кабінет

Неврологічний кабінет здійснює консультативний прийом пацієнтів з захворюваннями центральної та периферійної нервової системи. Найбільший відсоток у структурі поширеності складають захворювання судин головного та спинного мозку (церебро-васкулярні хвороби – 46,9% ), захворювання опорно-рухового апарату – 35%, а також захворювання периферійної нервової системи, нейроінфекції, травматичні ураження нервової системи, спадкові хвороби та ін. Неврологічний кабінет здійснює також спеціалізований прийом пацієнтів з епілепсією та епілептоформними синдромами різної етіології.

Лікар вищої кваліфікаційної категорії проводить діагностику судомних станів із застосуванням новітніх технологій: УЗ-ангіосканування судин брахіоцефальної області, комп'ютерної ЕЕГ з функціональним навантаженням, КТ головного мозгу.

Ендокринологічний кабінет

Це обласний кабінет патології щитоподібної залози, який є лікувально-діагностичним та організаційно-методичним центром по наданню спеціалізованої ендокринної допомоги населенню області. Головне завдання кабінету — діагностика, лікування та профілактика захворювань щитоподібної залози, а також динамічне спостереження за хворими з прооперованими щитоподібними залозами.

Встановлення діагнозу (дифузного нетоксичного зобу, вузлового зобу, тиреотоксикозу, гіпотиреозу, аутоімунного тиреоідиту та раку щитоподібної залози) проводиться після ультразвукового дослідження щитоподібної залози, пункційної біопсії вузлових утворень з подальшим цитологічним обстеженням пунктату, визначення гормонів щитоподібної залози, імунного статусу. Є можливість проведення комп’ютерної томографії органів шиї та середостіння. Крім того, консультуються пацієнти з хворобами наднирників, ожирінням, цукровим діабетом, гіпоталамічним синдромом. Працюють в кабінеті три лікарі-ендокринологи вищої кваліфікаційної категорії.

Гастроентерологічний кабінет

Проводиться сучасна діагностика та лікування таких захворювань печінки, як гепатити (вірусні, аутоімунні, обмінні, алкогольні) та неалкогольна жирова хвороба печінки. Використовуються біохімічні, імунологічні дослідження та полімеразно-ланцюгова реакція. Широко застосовується сонографія печінки, жовчного міхура та підшлункової залози. Комп’ютерна томографія органів черевної порожнини використовується з метою проведення диференційної діагностики захворювань шлунково-кишкового тракту. Здійснюється діагностика виразкової хвороби шлунку та 12-палої кишки з використанням відеоендоскопічного обладнання, імуноферментного дослідження інфекціі (хелікобактер пілорі). Проводяться консультації хворих з найпоширенішими захворюваннями органів травлення.

Лор-кабінет

Консультуються пацієнти з захворюваннями вуха, горла й носа.

Для визначення рівнів слуху в конвенціальному діапазоні проводиться тональна аудіометрія. Виконуються амбулаторні операції та лікарські маніпуляції на лор-органах (пункція гайморових пазух, видалення доброякісних новоутворень, біопсії з лор-органів, розтин паратонзилярних абсцесів тощо.) В кабінеті проводиться забір матеріалу з глотки, вуха, носа на мікроскопічне дослідження, діагностику мікозів, алергічних захворювань лор-органів. Також проводиться кріотерапія лор-захворювань апаратом "Кріотон-3".

Офтальмологічний кабінет

В кабінеті проводиться дослідження стану органу зору різними діагностичними методами на сучасній діагностичній апаратурі і видається консультативний висновок.

При необхідності беруться мазки із слизових оболонок ока на флору і чутливість до антибіотиків, аналіз вій на демодекоз. Виконуються парабульбарні ін'єкції, масаж повік, зондування та промивання носо-сльозових каналів. Лікар-окуліст надає консультації при неврологічній, кардіологічній, ендокринній та іншій патології.

Урологічний кабінет

Працює в напрямку ранньої діагностики і лікування патології передміхурової залози, нирок, сечового міхура, органів калитки і різних форм безпліддя. Використовується ультразвукове обстеження нирок, сечового міхура, органів калитки, простати (в тому числі трансректальне). Проводиться цистоскопія, рентгено-комп'ютерна томографія, лабораторне дослідження. Для діагностики інфекційних збудників використовується метод полімерно-ланцюгової реакції. Виконуються оперативні втручання з приводу доброякісних новутворень шкіри і підшкірної клітковини чоловічих статевих органів (папіломи, кондиломи, ліпоми, кісти та ін.)

Хірургічний кабінет

Це спеціалізований кабінет з патології молочної залози. Основним напрямком роботи кабінету є діагностика та лікування передпухлинних станів молочної залози (мастопатії, фіброзно-кістозна хвороба), рання діагностика пухлин молочної залози шляхом ультразвукового методу дослідження, мамографічного обстеження, визначення гормонального профілю крові, онкомаркеру молочної залози. Проводиться прийом хворих з хірургічною патологією, підготовка до оперативного лікування.

В операційній лікар-хірург проводить амбулаторні хірургічні втручання (видалення доброякісних новоутворень шкіри: папіломи, фіброзні поліпи, бородавки та інші) електрохірургічним методом та рідким азотом.

Кабінет патології шийки матки

Звертаються пацієнтки з ерозіями шийки матки, дисплазіями, лейкоплакіями, поліпами та запальними процесами органів малого тазу. При обстеженні застосовуються цитологічні, біохімічні, бактеріологічні, імунологічні та інші лабораторні методи, включаючи полімерно-ланцюгову реакцію. Проводяться ультразвукові та рентген-комп'ютерні дослідження. Виконуються амбулаторні операції та лікувальні маніпуляції (в тому числі кріодеструкція шийки матки та лікування методом радіохвильової терапії апаратом "СУРГІТРОН"). Завдяки наявності кольпоскопа, оснащеного сучасною телесистемою, є можливість збереження зображення на магнітних носіях. Працює 2 лікарі-гінекологи вищої кваліфікаційної категорії.

Дерматовенерологічний кабінет

У кабінеті проводиться діагностика і лікування захворювань, що передаються статевим шляхом та різноманітних захворювань шкіри і її придатків. Застосовуютьсея біохімічні, імунологічні, цитологічні, бактеріологічні методи обстеження та діагностика інфекційних збудників методом полімерно-ланцюгової реакції. Використовується лампа Вуда для діагностики грибкових уражень шкіри.

Новим сучасним методом діагностики меланоми та інших пігментних новоутворень шкіри є дерматоскопія. За допомогою сучасного приладу - дерматоскопу лікар має можливість виявляти злоякісні новоутворення шкіри на ранньому етапі.

Працює лікар вищої кваліфікаційної категорії.

Стоматологічний кабінет

Проводиться консультативний прийом з приводу захворювань зубів: безболісне лікування карієсу та його ускладнень за допомогою сучасних стоматологічних матеріалів та устаткування, лікування захворювань пародонту та їх лабораторна діагностика, профілактика і лікування захворювань слизової оболонки ротової порожнини. Прийом веде лікар-стоматолог вищої кваліфікаційної категорії.