http://omdc.zhitomir.ua/
Телефон КУОМКДЦ
22-78-24

Урядова «гаряча лінія»
1545

Управління охорони здоров'я
47-44-22

Міністерства охорони здоров’я
0-800-801-333
ОМКДЦ
Телефон ОМКДЦ
(0412) 47-36-90
(068) 133-53-57

м. Житомир, вул. Пушкінська, 1

Наші підрозділи

Новітні технології в цитології

У багатьох краінах  світу все частіше в практичній медицині використовуються цифрові зображення. Поява технологій, які підтримують цифрову обробку зображень сприяло розвитку телецитологі і телепатологіі.

В області цитології цифрові зображення  використовуються для телецитологіі. В розвинених країнах Європи  телецитологія  використовуються для навчання, освіти, професійного тестування.   Телецитологія є  складовою частиною більш широкої сфери - телепатології. За допомогою телекомунікацій можна передавати  та консультувати слайди, які містять цитологічний матеріал пацієнта на відстані, тобто в різних медичних закладах країни. Передача слайдів з направленням та описом матеріалу здійснюється за допомогою інтернету.

Інтернет являє собою глобальну мережу комп'ютерних мереж, яка включає в себе міжнародну телекомунікаційну інфраструктуру. Функції інтернету включають в себе електронну пошту, World Wide Web (WWW або веб), а також передачу файлів. HyperText Markup Language (HTML), який використовується для створення веб-сторінок, полегшує включення цифрових зображень до тексту і посилань.

На даний час цифрові зображення були використані для розробки декількох інтернет-атласів цитології, в тому числі відомі NCI Bethesda System Web Atlas.] Цей веб-атлас складається з 349 зображень. Отже, в телемедицині практикується використання цифрових зображень. При цьому аналітичний метод здійснюється в одному місці, а  необхідні елементи, передаються в електронному вигляді на інший сайт для діагностичної інтерпретації. Перевага цифрових зображень полягає в тому, що потенційно усуває необхідність в скельцях (принаймні на момент огляду), , а також можливість швидко передавати і віддалено обмінюватися зображеннями в електронному вигляді для різних цілей (телецитологіі,, конференцій, освіти, забезпечення якості, експертної оцінки).

В КУ ОМКДЦ запроваджено використання  телецитології для консультацій  цитологічних препаратів  в інших медичних закладах. На даний час в КУ ОМКДЦ  проводиться WEB-консультаціі цитологічних препаратів матеріалу пункційних біопсій щитовидноі залози в ДУ «Інститут ендокринологіі та обміну речовин АМН Украіни», м. Киів.  Консультації проводяться цитологами КДЛ КУ ОМКДЦ. Для WEB-консультацій використовуються мікроскоп LEICA з цифровим фотоапаратом та інтернет (електронна пошта).

Візуалізація процесу включає в себе захоплення, збереження, редагування (при необхідності), а також обмін (перегляд, відображення, роздрук) цифрових зображень.  Цифрові зображення (слайди) мають бути якісними.

Висока якість слайдів забезпечується при допомозі якісного мікроскопа і цифрової фотокамери. Фотографуються інформативні поля зору з декількох скелець. При цьому, кожне поле зору фотографується з об’єктивом 20 і 40. Проводиться не менше як 15-20 фотознімків з  пункції одного вузла. Далі, за допомогою програм слайди редагуються. Якісні фотознімки відбираються ( не менше ніж 10 для кожного вузла), маркіруються і з направленням пересилаються електронною поштою в м. Київ, в «Інститут ендокринології  та обміну речовин ФМН України».

Для кожного пацієнта оформляється направлення «WEB-консультація цитологічних препаратів», де чітко і в певній формі вказується дані, які необхідні для проведення консультації і для надання заключення. Після детального перегляду і вивчення препаратів лікарями-цитологами Київського інституту, видається консультативне заключення. Всі слайди. консультативні заключення зберігаються в лабораторії в архіві. Отже, використання телецитології  дає можливість пацієнту отримувати цитологічне заключення спеціалістів «Інституту ендокринологіі та обміну речовин АМН Украіни» не виїжджаючи в Киів та не витрачаючи додаткових коштів.повернутися назад