http://omdc.zhitomir.ua/
Телефон КУОМКДЦ
22-78-24

Урядова «гаряча лінія»
1545

Управління охорони здоров'я
47-44-22

Міністерства охорони здоров’я
0-800-801-333
Комунальне некомерційне підприємство «Обласний медичний консультативно-діагностичний центр» Житомирської обласної ради
Телефон ОМКДЦ
(0412) 47-36-90
(068) 133-53-57

м. Житомир, вул. Пушкінська, 1

Наші підрозділи

Нові можливості дослідження судин на сучасному апараті

14 серпня 2019, переглядів: 193

У відділенні функціональної діагностики працює новий цифровий ультразвуковий апарат, який оснащений сучасними програмами та гарантує високу точність обстеження та вимірювання показників. На апараті проводиться ультразвукове дослідження судин голови, шиї, верхніх та нижніх кінцівок. Це неінвазивний та безпечний метод ультразвукового дослідження. Для проведення сканування не існує жодних протипоказань та вікових обмежень, натомість висока інформативність дозволяє назвати його основною діагностичною методикою патології судин.

 Дуплексне сканування судин голови та шиї (брахіоцефальних артерій) –   дає можливість діагностувати початкові прояви атеросклеротичного ураження магістральних артерій голови (МАГ), визначити гемодинамічно вагомі стенози МАГ, отримати інформацію про шляхи коллатеральної компенсації кровотоку при стенозах екстракраніальних судин, про стан судин Велізієвого кола, визначити венозні дисциркуляції головного мозку.

 

Показами для проведення дослідження є:

- клінічні ознаки недостачі мозкового кровообігу (хронічного чи гострого);

- тромбози;

- дисциркуляторна енцефалопатія;

- часті головні болі;

- зниження зору;

- зниження пам’яті;

- постійні шуми в голові та запаморочення;

- важкість ковтання;

- слабкість в кінцівках.

Метод використовується для оцінки результатів консервативного та хірургічного лікування, при плануванні операційних втручань з приводу кардіопатології, насамперед ІХС (аорто-коронарне шунтування).

 

До проблем, які можна виявити цим  методом, відносять:

-  тромбоз;

-  аневризми;

-  патологічна звивистість судин;

-  аномалії в будові судин;

-  атеросклеротичне  пошкодження  артерій;

- порушення  еластичності та цілісності стінок судин, компенсаторно-  -  регуляторного механізму, що підтримує стабільність поступання крові в мозок;

- дефіцит поступання крові, патологічний потік крові.

 

Ультразвукове дослідження магістральних артерій, вен займає одне з провідних місць в діагностиці судинних захворювань кінцівок. Оскільки цей метод неінвазивний і на даний час максимально інформативний, його без особливих обмежень можна застосовувати з метою вибору тактики оперативного втручання, динамічного спостереження і оцінки результату лікування.

Цей метод позволяє виявити такі хвороби, як:

- облітеруючий атеросклероз з наявністю гемодинамічно маловагомого чи вагомого стенозу артерій верхніх і нижніх кінцівок з уточненням локалізації процесу;

- облітеруючий ендартериіт, діабетичні макроангіопатії; 

- тромбоз вен, варикозне  розширення вен та інші.  

На обстеження направляються пацієнти, які звертають увагу на відчуття оніміння, парестезії в руках, ногах, больовий синдром (переривчасте кульгання), трофічні зміни шкіри в ділянках рук та ніг.

Попередній запис на обстеження проводиться в реєстратурі за направленням спеціалістів. Без направлення можна пройти обстеження у відділенні платних послуг.
повернутися назад