http://omdc.zhitomir.ua/
Телефон КНП ОМКДЦ
47-49-19

Урядова «гаряча лінія»
1545

Управління охорони здоров'я
47-44-22

Міністерства охорони здоров’я
0-800-801-333
Комунальне некомерційне підприємство «Обласний медичний консультативно-діагностичний центр» Житомирської обласної ради
Телефон ОМКДЦ
(0412) 47-36-90
(068) 133-53-57

м. Житомир, вул. Пушкінська, 1

Наші підрозділи

Рекомендації для осіб, з підозрою або хворими на COVID-19, які перебувають вдома на самоізоляції

18 березеня 2020, переглядів: 576

Залишайтеся вдома за винятком необхідності медичної допомоги
Ви повинні обмежувати діяльність поза своїм будинком/квартирою, за виняткомотримання медичної допомоги. Не ходіть на роботу, до школи чи громадські приміщення.Не користуйтесь громадським транспортом або таксі.

Відокремте себе від інших людей і тварин у своєму будинку/квартирі
Люди: Наскільки це можливо, ви повинні залишитися в окремій кімнатіі витримувати дистанцію більше 2 метріввід інших членів сім’ї і/або сусідів у вашому домі. Також слід використовуватиокремий санвузол, якщо він є.  Особливо уважно дотримуйтесь цих положень якщо у вашій сім’ї є особи, які віднесені до групи ризику (літній вік, наявність хронічних захворювань: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, захворювання легень тощо). 
Тварини: Не контактуйте з домашніми тваринами чи іншими тваринами під час хвороби.

Заздалегідь зателефонуйте і попередьте про відвідування сімейного лікаря (при необхідності цього і наявності можливості)
Якщо у вас є лікарський прийом, зателефонуйте до лікаряі скажіть, що у вас є або може бути COVID-19. Це допоможе медичному персоналу вжити заходів, щоб вберегти іншихлюдей від зараження чи впливу.Надіньте маску для обличчя перед контактом з медичними працівниками. Ці кроки допоможуть обмежити поширення інфекції.

Носіть маску для обличчя
Ви повинні носити маску для обличчя, коли ви знаходитесь біля інших людей(наприклад, спільне використання кімнати чи транспортного засобу) або домашніх тварин і перед відвідуванням закладу охорони здоров’я, чи приїздом бригади ЕМД.
Якщо пацієнт не може носити маску для обличчя (наприклад, тому що це спричиняє проблеми з диханням),тоді люди, які живуть з ним, не повинні залишатися в одній кімнатіз пацієнтом, або вони повинні носити маску для обличчя, якщо вони знаходяться з пацієнтом в одній кімнаті.

Дотримуйтесь гігієнічних правил при кашлі чи чханні
Прикривайте рот і ніс тканиною чи серветкою при кашлі або чханні. Викидайте використані засоби у окремий контейнер для сміття;
Негайномийте руки з милом не менше 20 секунді/або чистіть руки дезінфікуючим засобом на основі спирту, щомістить щонайменше 60% спирту, в достатній кількості, щоб покрити всю поверхню рук, та розтираючи антисептик до його висихання. Милообов’язково використовувати при помітному забрудненні рук.

Миття рук
Часто мийте руки змиломпротягом щонайменше 20секунд. Якщо не має можливості мити руки їх слід обробляти дезінфікуючими засобами на основі  60%спирту, покриваючи всі поверхні рук і розтираючи їхразом, поки вони не стануть сухими. Мило іводу обов’язково використовувати при помітному забрудненні рук. Не торкайтеся своїх очей, носа і рота з немитими руками.

Уникайте спільного використання особистих предметів домашнього вжитку
Не слід спільно користуватися посудом, чашками, рушниками або постільною білизною та іншими предметами домашнього вжитку з іншими людьми або домашніми тваринами. Після використання цих предметів їх слід ретельно очистити миючими засобами і водою.

Дезінфекція предметів/поверхонь
Слід щодня періодично дезінфікувати всі предмети/поверхні, до яких часто торкаються. До них слід віднести: стійки, стільниці, дверні ручки,світильники для ванної, туалети, телефони, клавіатури, планшети татумбочки тощо  та будь-які поверхні де можуть знаходитись біологічні рідини. З метою дезінфекції слід використовувати побутові миючі засобиабо серветки. При їх застосуванні слід дотримуватись інструкційвиробника.

Моніторинг стану здоров’я
Якщо Ви знаходитесь вдома на карантині (самоізоляції), слід уважно слідкувати за станом здоров’я. Періодично, протягом дня вимірюйте температуру тіла.
Негайно зверніться до свого лікаря або телефонуйте 103, якщо ваш станпогіршується, а саме:
1.1. зросла температура тіла (більше 38,0 °С) або у вас з’явився озноб або відчуття гарячки і/або
1.2. з’явилося затруднене дихання, задишка і/або
1.3. постійний кашель і/або
1.4. стійкий постійний біль в грудній клітці.

Припинення самоізоляції
Рішення про припинення самоізоляції та запобіжних заходівприймається в кожному випадку окремо та приймається після консультації з медичними працівниками та відповідно до правил встановленими місцевими органами охорони здоров’я.

Джерело: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/if-you-are-sick/steps-when-sick.htmlповернутися назад