http://omdc.zhitomir.ua/
Телефон КНП ОМКДЦ
47-49-19

Урядова «гаряча лінія»
1545

Управління охорони здоров'я
47-44-22

Міністерства охорони здоров’я
0-800-801-333
Комунальне некомерційне підприємство «Обласний медичний консультативно-діагностичний центр» Житомирської обласної ради
Телефон ОМКДЦ
(0412) 47-36-90
(068) 133-53-57

м. Житомир, вул. Пушкінська, 1

Наші підрозділи

Лазерна коагуляція шийки матки в діагностичному центрі

3 листопада 2020, переглядів: 218

В КНП ОМКДЦ щорічно удосконалюються методи діагностики та лікування гінекологічноі патологіі завдяки новітнім технологіям. Так, одним із найсучасніших методів лікуваня патологіі шийки матки, піхви , вульви є використання хірургічного діодного лазера.
Лазерні технологии займають значне місце в сучасній медицині, володіючи бессумнівними перевагами перед існуючими методами хірургіі ,сприяючи вдосконалленню старих і появі нових методів лікування, завдяки використанню унікальних властивостей лазерного проміню.

Поява у другій половині ХХ сторіччя потужних діодних лазерів з високим коефіцієнтом корисноі діі створила всі умови для широкого впровадження лазерноі медичноі техніки в повсякденну практику лікаря.

Одною з найбільш перспективних областей застосування діодних хірургічних лазерів є гінекологія. Накопичений клінічний матеріал дозволяє сформулювати ряд істотних переваг лазерноі хірургіі в порівнянні з іншими існуючими методами лікування захворювань шийки матки, піхви і вульви ( електро-, хімічна коагуляція, консервативне лікування):

 • лазерний вплив здійснюється під контролем кольпоскопа, що дозволяє повністю прибрати патологічне вогнище з мінімальною травматизацію оточуючих здорових тканин;
 • надійний контроль глибини випаровування та об’єму видаленоі тканини;
 • можливість роботи в повітряному і водному середовищі;
 • в процессі проведення процедури відбувається стерилізація ділянки впливу, що запобігає розвитку бактеріальних інфекцій;
 • в результаті лазерноі коагуляціі утворюється щільний  струп , який при відторженні не викликає кровотечі;
 • відсутність післяопераційних грубих рубцових змін, що особливо цінно після операцій на шийці матки у жінок репродуктивного віку, в тому числі у тих,що не народжували;
 • високий рівень регенераціі, відсутність стенозу,а також атравматичність по відношенню до залоз шийки матки;
 • процедура лазерноі коагуляціі займає 3-5 хвилин.

Лазерна коагуляція шийки матки проводиться в першу фазу менструального циклу( на 5-8 день).

Перед процедурою всі паціентки проходять обов‘язкове комплексне обстеження, а саме:

 • розширену кольпоскопію і вульвоскопію;
 • прицільну біопсію патологічних вогнищ шийки матки, піхви і вульви;
 • цитологічне і бактеріологічне дослідження мазків, обстеження на інфекціі, що передаються статевим шляхом, паріломавірусну інфекцію та ін.;

Заживлення після лазерноі коагуляціі має своі особливості: відбувається швидке відторження ( коагуляційного струпа ( на 4-5 добу), більш ранній процес регенераціі на ( 14-15 добу), епітелізація закінчується на 27-28 добу від дня проведення операціі.

Таким чином , спираючись на наукові данні , можна стверджувати що використання хірургічного діодного лазера в гінекологіі дозволяє проводити операціі на шийці матки в амбулаторних умовах з високим терапевтичним ефектом. Метод лазерноі коагуляціі має особливу актуальність, так як його можна використовувати у ненароджуючих жінок та жінок активного репродуктивного віку.
Лікувальні процедури з використанням діодних лазерів проводять доброзичливі,  висококваліфіковані лікарі гінекологи КНП ОМКДЦ.

За додатковою інформацією звертатися за телефонами:

47-36-90
0681335357
0632646634

Запис проводиться в реєстратурі з 9.00 до 15.00.

 повернутися назад