Хвороба Лайма (бореліоз)
Останнім часом у багатьох регіонах України, що є природними осередками та ареалами проживання іксодових кліщів спостерігається зростання захворюваності на лайм-бореліоз - одне з найпоширеніших інфекційних захворювань, викликаних укусами кліщів.
Підступність хвороби Лайма полягає в тому, перші ознаки (зуд та почервоніння шкіри у місці укусу, загальна слабкість, головний біль, підвищена температура) минають за декілька тижнів, але інфекція залишається. За відсутності необхідного лікування, відбувається ураження серцево-судинної та центральної нервової систем, опорно – рухового апарату, що в подальшому може призвести до тяжких ускладнень та навіть інвалідизації.
При інфікуванні лімфоцити людини починають виробляти антитіла – спеціальні білки (імуноглобуліни), які повинні нейтралізувати бактеріі.
Для діагностики хвороби Лайма і своєчасного лікування в КНП ОМКДЦ проводять визначення імуноглобулінів M (IgM), які з'являються в крові першими, через декілька днів після зараження. Приблизно через 6 тижнів концентрація IgM досягає максимуму, а потім поступово зменшується.
Антитіла другого типу– імуноглобуліни G (IgG) – з'являються, зазвичай, пізніше і зберігаються в крові довше.
Аби не стати жертвою кліща, варто дотримуватися простих правил захисту, а при необхідності звернутися в лабораторію для своєчасної діагностики.