http://omdc.zhitomir.ua/
Телефон КНП ОМКДЦ
47-49-19

Урядова «гаряча лінія»
1545

Управління охорони здоров'я
47-44-22

Міністерства охорони здоров’я
0-800-801-333
Комунальне некомерційне підприємство «Обласний медичний консультативно-діагностичний центр» Житомирської обласної ради
Телефон ОМКДЦ
(0412) 47-36-90
(068) 133-53-57

м. Житомир, вул. Пушкінська, 1

Наші підрозділи

Клініко-консультативне відділення

Прачук Христина Леонтіївна

Надає консультативну допомогу з 14 спеціальностей:

 • терапевт
 • невропатолог
 • гастроентеролог
 • хірург-мамолог
 • гінеколог
 • гінеколог-репродуктолог
 • дерматовенеролог
 • отоларинголог
 • офтальмолог
 • уролог
 • нефролог
 • стоматолог
 • ендокринолог
 •  лікар народної і нетрадиційної медицини

З 1991 року клініко-консультативне відділення очолює лікар вищої кваліфікаційної категорії, заслужений лікар України Прачук Христина Леонтіївна.

В склад клініко-консультативного відділення входить також маніпуляційний кабінет, який проводить забір крові з вени на лабораторне обстеження та операційний блок, де проводяться амбулаторні операціі, пункційні біопсії щитоподібної залози, лімфовузлів, нирок та інших органів з цитологічним дослідженням біопсійного матеріалу.

В першу чергу пацієнт звертається в реєстратуру, яка має 5 автоматизованих робочих місць. Реєстратор видає талони на обстеження та консультацію спеціалістів.

Кабінети клініко–консультативного відділення
КНП ОМКДЦ

Неврологічний кабінет

Неврологічний кабінет здійснює консультативний прийом пацієнтів з захворюваннями центральної та периферійної нервової системи. Крім того функціонує кабінет судомних станів, де проводиться диференційна діагностика судомних нападів і паціент може пройти необхідні обстеження і отримати еффектиівне лікування. Для діаностики неврологічних хвороб признаються наступні обстеження: 

 • Ультразвукове дослідження судин головного мозку та шиї;
 • Комп'ютерна томографія голови та хребта;
 • Ренгенографія хребта та черепа;
 • Електронейроміографія;
 • Реоенцефалографія судин голови;
 • Електроенцефалографія;
 • Для обстеження пам'яті, уваги, мислення застосовуеться метод викликаних когнітивних потенціалів;
 • Отримати консультації суміжних спеціалістів;
 • Після обстеження отримати консультативний висновок з рекомендаціями, щодо необхідного лікування;

Звернувшись у неврологічний кабінет діагностичного центру, ви гарантовано отриамаєте максимум уваги та піклування від кваліфікованих спеціалістів.

Ендокринологічний кабінет

Це обласний кабінет патології щитоподібної залози, який є лікувально-діагностичним та організаційно-методичним центром по наданню спеціалізованої ендокринної допомоги населенню області. Головне завдання кабінету — діагностика, лікування та профілактика захворювань щитоподібної залози, а також динамічне спостереження за хворими з прооперованими щитоподібними залозами.

Встановлення діагнозу (дифузного нетоксичного зобу, вузлового зобу, тиреотоксикозу, гіпотиреозу, аутоімунного тиреоідиту та раку щитоподібної залози) проводиться після ультразвукового дослідження щитоподібної залози, пункційної біопсії вузлових утворень з подальшим цитологічним обстеженням пунктату, визначення гормонів щитоподібної залози, імунного статусу. Є можливість проведення комп’ютерної томографії органів шиї та середостіння. Крім того, консультуються пацієнти з хворобами наднирників, ожирінням, цукровим діабетом, гіпоталамічним синдромом. Працюють в кабінеті три лікарі-ендокринологи вищої кваліфікаційної категорії.

Гастроентерологічний кабінет

У гастроентерологічному кабінеті клініко-консультативного відділення КНП ОМКДЦ нацається спеціалізована консультативна допомога пацієнтам гастроентерологічного профілю з використанням сучасних методів діагностики та лікування. Окрім того, проводиться прийом хворих у спеціалізованому гепатолічному кабінеті.

Обстеження та лікування хворих із гастроентерологічною патологією здійснюється з дотриманням клінічних протоколів медичної допоомоги та адаптованих клінічних настанов. Також, у процесі встановлення діагнозу та лікування, лікар-гастроентерелог керується загальноєвропейськими та світовими консенсусами.

Робота гастроентерологічного кабінету відбувається в тісній взаємодії з іншими відділеннями КНП ОМКДЦ, такими як: відділення УЗ та променевої діагностики, ендоскопічне відділення, клініко-діагностична лалбораторія, клініко-консультативне відділення(хірургічна й ендокринологічна сліжби) і спеціалізовані кабінети (кабінет корекції надлишкової маси тіла і лікування ожиріння).

Пацієнтам, при підозрі на наявність гастроентерологічної або гепатологічної патології, виконується певний об'єм обстежень, який може включати:

 • загальноклінічний аналіз крові;
 • загальноклінічний аналіз сечі;
 • дослідження сечі на жовчні пігменти;
 • дослідження сечі на кетонові тіла;
 • дослідження сечі на А-амілазу;
 • біохімічне дослідження крові (загальний білірубін та фракції: АСТ, АЛТ, ЛФ, ГГТП, СРБ, загальний холестерин, В-ЛП, триглыцериди: глюкоза, А-амілаза, ліпаза, загальний білок та фракції, креатинін, сечовина);
 • імуноферментний або електрохемілюмінінесцентний аналіз крові на вірусні гепатити A, B, C, сумарні антитіла до Helicobacter pylori, Ig E;
 • електрохемілюмінесцентний аналіз крові на антинуклеарні та антимітохондріальні антитула;
 • ПЛР на вірусні гепатити B і C;
 • хелік-тест;
 • УЗД органів черевної порожнини;
 • еластографію печінки;
 • ФЕГДС;
 • колоноскопію;
 • КТ органів черевної порожнини;

З пацієнтами проводиться санітарно-просвітницька работа, виховується загальна гігієнічна культура; в науково-популярній формі хворі ознайомлюються з гастроентерологічними та гепатологічними захворюваннями, методами їх попередження, проводяться індивідуальні бесіди з профілактики парентеральних гепатитів, СНІДу, Covid-19, туберкульозу, паразитарних інвазій.

Перспективними напрямками розвитку і діяльності гастроентерологічного кабінету можна назвати підвищення виявлення і поліпшення діагностики функціональної патології органів травлення, а також харчовоїх алергії.

Приоритетними ита перспективними завданнями роботи гепатологічного кабінету є зменшення кількості випадків на критогенні гепатити та цирози.

Лор-кабінет

Консультуються пацієнти з захворюваннями вуха, горла й носа.

Для визначення рівнів слуху в конвенціальному діапазоні проводиться тональна аудіометрія. Виконуються амбулаторні операції та лікарські маніпуляції на лор-органах (пункція гайморових пазух, видалення доброякісних новоутворень, біопсії з лор-органів, розтин паратонзилярних абсцесів тощо.) В кабінеті проводиться забір матеріалу з глотки, вуха, носа на мікроскопічне дослідження, діагностику мікозів, алергічних захворювань лор-органів, полімеразно-ланцюгову реакцію на COVID-19. Також проводиться кріотерапія лор-захворювань апаратом "Кріотон-3".

Офтальмологічний кабінет

В кабінеті проводиться дослідження стану органу зору різними діагностичними методами на сучасній діагностичній апаратурі і видається консультативний висновок.

При необхідності беруться мазки із слизових оболонок ока на флору і чутливість до антибіотиків, аналіз вій на демодекоз. Виконуються парабульбарні ін'єкції, масаж повік, зондування та промивання носо-сльозових каналів. В кабінеті проводиться автокераторефактометрія - визначення ступеню короткозорості, далекозорості, астиматизму на апараті останньго покоління URK-700 Unicos. При потребі призначається УЗД ока. Лікар-окуліст надає консультації при неврологічній, кардіологічній, ендокринній та іншій патології.

Урологічний кабінет

Працює в напрямку ранньої діагностики і лікування патології передміхурової залози, нирок, сечового міхура, органів калитки і різних форм безпліддя. Використовується ультразвукове обстеження нирок, сечового міхура, органів калитки, простати (в тому числі трансректальне). Проводиться цистоскопія, рентгено-комп'ютерна томографія, лабораторне дослідження. Для діагностики інфекційних збудників використовується метод полімерно-ланцюгової реакції. Виконуються оперативні втручання з приводу доброякісних новутворень шкіри і підшкірної клітковини чоловічих статевих органів (папіломи, кондиломи, ліпоми, кісти та ін.)

Хірургічний кабінет

Проводиться прийом хворих з хронічною патологією, підготовка до оперативного лікування. В операційній лікар-хурург проводить амбулаторне хірургічне втручання на шкірі під місцевою анастезією (видаленння добраякісних утворень шкіри, папіломи, фіброзні поліпи, бородавки тощо) електрохірургічним методом та рідким азотом, видалення кліща.

В хірургічному кабінеті проводиться спеціалізований прийом жінок і чоловіків з паталогією грудної залози. Здійснюеться діагностика та лікування передпухлинних станів, запальних процесів (гострі мастити, запальні інфільтрати, кісти молочних залоз з ознаками запалення), рання діагностика пухлин молочної залози шляхом ультразвукового методу досліджень із соноеластографією вогнищевих утворень. Для діагностики використовується також монографічні обстеження, тонкоголкова аспіраційно-пункційна біопсія кіст молочних залоз великих розмірів з подальшим цитологічним дослідженням, комп'терна томографія (КТ) глибоких аксіальних лімфоузлів, цитологічне дослідження виділень із соска молочної залози, зішкряб з соска, визначення гормонального профілю крові (пролактину, вітаміну Д), онкомаркеру молочної залози.

В операційній лікар-хірург проводить амбулаторні хірургічні втручання (видалення доброякісних новоутворень шкіри: папіломи, фіброзні поліпи, бородавки та інші) електрохірургічним методом та рідким азотом.

Кабінет патології шийки матки

У кабінетах (їх 2) проводиться прийом для діагностики та лдікування пацієнток усіх захворювань жіночої статевої сфери (патологічні процеси шийки матки: ерозіі, ектропіони, диспластичні процеси, поліпи; порушення менструального циклу; непліддя; кліматеричні порушення і т.д.) При обстеженні застосовуються цитологічні, біохімічні, бактеріологічні, імунологічні методи дослідження. При необхідності призначаютсься визначення жіночих статевих гормонів; інфекцій, що передаються статевим шляхом, в тому числі: міко- та уреаплазми, хламідії, папілома вірус людини (включаючи полімеразно-ланцюгову реакцію), TORCH-інфекціі. Для постанови діагнозу проводять ультразвукові та рентген-комп’ютерні дослідження (в тому числі діагностика прохідності маткових труб- гістеросальпінгорафія). Виконуються амбулаторні операції (видалення поліпів, кондилом, папілом, діагностичне вишкрібання цервікального каналу, біопсію шийки матки та ендометрію (Пайпель-тест), видалення грануляцій). Проводять лікування патологічних процесів шийки матки сучасною апаратурою та методиками (кріотерапія, радіохвильова терапія (апаратом «Сургітрон») та лазерна вапоризація (сучасним лазерним апаратом)). Завдяки наявності кольпоскопу, оснащеного сучасною телесистемою, при потребі, зберігаеться зображення на магнітних носіях.

Є можливість повного обстеження пацієнтки за один день.

Працює 2 лікарі з вищою кваліфікаційною категорією і багаторічним досвідом роботи.

Дерматовенерологічний кабінет

У кабінеті проводиться діагностика і лікування захворювань, що передаються статевим шляхом та різноманітних захворювань шкіри і її придатків. Застосовуютьсея біохімічні, імунологічні, цитологічні, бактеріологічні методи обстеження та діагностика інфекційних збудників методом полімерно-ланцюгової реакції. Використовується лампа Вуда для діагностики грибкових уражень шкіри.

Новим сучасним методом діагностики як доброякісних так і злоякісних новоутворень шкіри є цифрова дерматоскопія, яка дозволяє отримати цифрове зображення новоутворення шкіри після багаторазового оптичного зображення. Це зображення виводиться на монітор комп’ютера, де лікар оглядає колір, форму та інші ознаки. Метод дозволяє разрізняти доброякісне утворення від злоякісного на пачатковій стадії.
Ми проводимо діагностику:

 • родинок
 • бородавок
 • папілом
 • кондилом
 • контагіозного молюска
 • кератом
 • меланоми
 • базаліоми
 • плоско клітинного раку шкіри

 

Цифрове фото дозволяє зберігати інформацію про новоутворення шкіри з метою спостереження можливих йог8о змін в динаміці. Простота, точність, безболіснісь діагностики шкіри на предмет розвитку онкологічних її захворювань робить цифрову дерматоскопію важливим моментом будь-якого практичного обстеження шкіри, як у джорослих так і у дітей.

Прри потребі призначається УЗД шкіри.

Працює лікар вищої кваліфікаційної категорії.

Стоматологічний кабінет

Проводиться консультативний прийом з приводу захворювань зубів: безболісне лікування карієсу та його ускладнень за допомогою сучасних стоматологічних матеріалів та устаткування, лікування захворювань пародонту та їх лабораторна діагностика, профілактика і лікування захворювань слизової оболонки ротової порожнини. Прийом веде лікар-стоматолог вищої кваліфікаційної категорії.