http://omdc.zhitomir.ua/
Телефон КНП ОМКДЦ
47-49-19

Урядова «гаряча лінія»
1545

Управління охорони здоров'я
47-44-22

Міністерства охорони здоров’я
0-800-801-333
Комунальне некомерційне підприємство «Обласний медичний консультативно-діагностичний центр» Житомирської обласної ради
Телефон ОМКДЦ
(0412) 47-36-90
(068) 133-53-57

м. Житомир, вул. Пушкінська, 1

Наші підрозділи

Відділення ультразвукової діагностики

Структурний підрозділ КНП ОМКДЦ, діагностичний, консультативний і організаційно-методичний центр з питань ультразвукової діагностики захворювань, функціонального стану органів і систем.

З липня 2020 року відділення ультразвукової діагностики очолює лікар УЗД вищої кваліфікаційної категорії Касянюк Володимир Михайлолвич.

Касянюк Володимир Михайлович

Відділення ультразвукової діагностики оснащене сучасною ультразвуковою апаратурою фірм SIEMENS, PHILIPS, SONIX, TOSHIBA, MINDRAY що дозволяє здійснювати широкий спектр ультразвукових досліджень для діагностики патології ендокринної, гепатобіліарної, урологічної, мамологічної, гінекологічної патології.

У відділенні ультразвукової діагностики працює 9 лікарів, які мають вищу і першу кваліфікаційну категорію.

Ультразвукова діагностика — це отримання об’єктивних даних про стан органів чи систем, їх функцій, що дозволяє виявити патологію ще до початку клінічних проявів і дає можливість лікувати на ранніх стадіях захворювання.

Головними перевагами УЗ дослідження є:

 • абсолютна безпека для пацієнта (відсутність променевого навантаження, неінвазивність);
 • можливість динамічного спостереження;
 • швидкість і в той же час висока інформативність УЗ обстеження;
 • дослідження параметрів кровотока в режимі реального часу;
 • висока чутливість та специфічність отриманих даних.

 У відділенні проводиться діагностика захворювань:

 • печінки;
 • жовчного міхура;
 • підшлункової залози;
 • селезінки;
 • нирок;
 • наднирників;
 • сечового міхура;
 • передміхурової залози;
 • статевих органів;
 • органів калитки;
 • щитоподібної залози;
 • слинних залоз;
 • молочних залоз;
 • лімфовузлів;
 • суглобів;
 • м’яких тканин;
 • ока,
 • черевного відділу аорти.

Виконується:

 • УЗД печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, селезінки;
 • допплерівське ультразвукове дослідження судин нирок;
 • УЗД наднирників;
 • УЗД нирок, сечового міхура, передміхурової залози, сім’яних міхурців, органів калитки, статевого члена;
 • УЗД жіночих статевих органів (трансабдомінальне, інтравагінальне);
 • УЗД щитоподібної залози;
 • УЗД молочних залоз;
 • УЗД слинних залоз;
 • УЗД лімфатичних вузлів;
 • УЗД суглобів — плечових, ліктьових, променевозап’ясткових, міжфалангових, кульшових, гомілково-ступневих, колінних;
 • УЗД м’яких тканин;
 • УЗД ока;
 • компресійна еластографія вузлів щитоподібної залози, утворень молочних залоз, органів калитки;
 • еластографія хвилі зсуву паренхіми печінки та селезінки.
 • доплерографія судин печінки та портальної системи (тромбоз судин, розширення портальної вени тощо)

У відділенні УЗД проводиться ТАПБ (тонкоголкова аспіраційно-пункційна біопсія) щитоподібної залози, молочних залоз, м’яких тканин, лімфатичних вузлів. Під час проведення ТАПБ виконується експрес — цитологічне дослідження нативних препаратів. Саме таке поєднання методів діагностики дозволяє отримати цитологічний матеріал навіть з невеликих за розміром вузлів та з різних ділянок патологічного вогнища.

Трансвагінальне  ультразвукове дослідження (ТВУЗД) внутрішніх жіночих статевих органів проводиться із застосуванням трансвагінального датчика 6 МГц. ТВУЗД може виконуватись і як основний, і як допоміжний метод обстеження внутрішніх жіночих статевих органів. Метод використовується для визначення характеру мінімальних змін в структурі ендометрія та маткових труб, а також при контролі дозрівання фолікула в яєчниках. ТВУЗД є незамінним і основним методом при діагностиці позаматкової вагітності. ТВУЗД проводиться за стандартною методикою з дотриманням прийнятих алгоритмів. 

Допплерографія судин нирок широко використовується для визначення причин стійкої високої артеріальної гіпертензії (особливо у пацієнтів, молодших 30 років). Метод дозволяє дослідити стан аорти, ниркових (лівої і правої) артерій (її гілок) і вен (розміри судин, товщина стінки, аневризматичні розширення, наявність стенозу, навколосудинний простір).
Апарати УЗД дозволяють визначити не тільки стан органу, але й оцінити кровоток, по кількісним показникам якого можна робити висновки про наявність патології чи її відсутність.

Компресійна еластографія вузлів щитоподібної залози, новоутворень молочних залоз і органів калитки. Компресійна еластографія  вогнищевих уражень щитоподібної і молочних залоз, органів калитки дозволяє оцінити кількісній та якісній показник ступеню еластичності тканин. Результати представлені у вигляді кольорової карти та графіку деформації. Використовуючи кількісний аналіз еластичності досліджуваних тканин можна диференціювати злоякісні і доброякісні процеси.
Метод компресійної еластографії є неінвазивним маркером діагностики новоутворень і в подальшому є перспективним напрямком ультразвукової діагностики.

Еластографія хвилі зсуву паренхіми печінки. Для  діагностики  стану паренхіми печінки застосовують методи визначення еластичності тканини печінки (еластографія) шляхом виміру показника жорсткості печінки (ЖП), який  варто розглядати як новий об’єктивний фізичний параметр, що використовується в гепатології для кількісної оцінки патологічних змін при захворюваннях печінки ( гепатити ,в тому числі вірусні, жирова хвороба печінки,тощо)

Залежно від стадії фіброзу призначаються оптимальні варіант і тривалість лікування.

В процесі лікування такі пацієнти потребують динамічного спостереження і оцінки ефективності лікування за допомогою еластографії. Еластографія печінки дозволяє оцінити фіброз печінки неінвазивним способом (на відміну від біопсії) настільки часто, наскільки це необхідно. Вона безпечна і комфортна для пацієнта.

Методики, що проводяться у відділенні ультразвукової діагностики та підготовка до них:

Назва дослідження Підготовка Примітка
УЗД щитовидної залози Підготовки не потребує Попередньо рекомендована консультація ендокринолога
УЗД молочних залоз Підготовки не потребує Попередньо рекомендована консультація мамолога. Бажано проводити на 7-10 день МЦ.
УЗД слинних залоз та утворень шиї Підготовки не потребує Попередньо рекомендована консультація хірурга
УЗД м’яких тканин Підготовки не потребує Попередньо рекомендована консультація хірурга
УЗД печінки За 3 дні до обстеження виключити з харчування продукти, що викликають метеоризм. Голодування до 8-12 годин. Обстеження проводиться натщесерце Бажано приймати препарати, що запобігають метеоризму (фестал, карболен, дігестал)
УЗД жовчного міхура За 3 дні до обстеження виключити з харчування продукти, що викликають метеоризм. Голодування до 8-12 годин. Обстеження проводиться натщесерце Бажано приймати препарати, що запобігають метеоризму (фестал, карболен, дігестал)
УЗД підшлункової залози За 3 дні до обстеження виключити з харчування продукти, що викликають метеоризм. Голодування до 8-12 годин. Обстеження проводиться натщесерце Бажано приймати препарати, що запобігають метеоризму (фестал, карболен, дігестал)
УЗД селезінки За 3 дні до обстеження виключити з харчування продукти, що викликають метеоризм. Голодування до 8-12 годин. Обстеження проводиться натщесерце Бажано приймати препарати, що запобігають метеоризму (фестал, карболен, дігестал)
УЗД нирок За 3 дні до обстеження виключити з харчування продукти, що викликають метеоризм. Голодування до 8-12 годин. Обстеження проводиться натщесерце Бажано приймати препарати, що запобігають метеоризму (фестал, карболен, дігестал)
УЗД наднирників За 3 дні до обстеження виключити з харчування продукти, що викликають метеоризм. Голодування до 8-12 годин. Обстеження проводиться натщесерце Бажано приймати препарати, що запобігають метеоризму (фестал, карболен, дігестал)
Допплерівське УЗД судин нирок За 3 дні до обстеження виключити з харчування продукти, що викликають метеоризм. Голодування до 8-12 годин. Обстеження проводиться натщесерце Попередньо рекомендована консультація кардіолога.
Абдомінальне УЗД сечового міхура, передміхурової залози, сім’яних міхурців Максимальне наповнення сечового міхура 1-1,5 л. води, за 1-2 години до обстеження Для обстеження необхідно мати при собі 1-1,5 л. теплої кип’яченої води.
Трансректальне УЗД передміхурової залози (тимчасово не проводиться)
Очисна клізма напередодні, зранку перед обстеженням Мати при собі пелюшку, 2 презервативи
УЗД органів калитки Підготовки не потребує Мати при собі пелюшку
УЗД статевого члена Підготовки не потребує Попередньо рекомендована консультація уролога.
Абдомінальне УЗД внутрішніх жіночих статевих органів Максимальне наповнення сечового міхура. Прийом 1-1,5 л. води за 1-2 години до обстеження Під час менструації не проводиться
Трансвагінальне УЗД внутрішніх жіночих статевих органів. Підготовки не потребує Мати при собі 1 презерватив. Під час менструації не проводиться
УЗД плода у вагітних жінок   До 13-14 тижнів вагітності — наповнення сечового міхура за 1-2 години до обстеження
УЗД плевральних порожнин синусів для визначення вільної рідини Підготовки не потребує Рентгенографія органів грудної клітини
УЗД суглобів Підготовки не потребує Попередньо рекомендована консультація травматолога (ревматолога)
Пункційна біопсія щитовидної залози   Заключення УЗД, консультація ендокринолога
УЗД лімфовузлів
Підготовки не потребує
Компресійне еластографічне обстеження вогнищевих утворень щитоподібної залози, молочної залози, органів
калитки.
Підготовки не потребує
Попередньо рекомендована консультація ендокринолога, мамолога, уролога.
Сонографія ока
Підготовки не потребує Попередньо рекомендована консультація окуліста
УЗД грудних залоз у чоловіків
Підготовки не потребує Попередньо рекомендована консультація хірурга (ендокринолога).
Сонографія черевного відділу аорти
Підготовки не потребує

Еластографія хвилі зсуву паренхіми печінки та селезінки
За 3 дні до обстеження виключити з харчування продукти, що викликають метеоризм. Голодування до 8-12 годин. Обстеження проводиться натщесерце