http://omdc.zhitomir.ua/
Телефон КНП ОМКДЦ
47-49-19

Урядова «гаряча лінія»
1545

Управління охорони здоров'я
47-44-22

Міністерства охорони здоров’я
0-800-801-333
Комунальне некомерційне підприємство «Обласний медичний консультативно-діагностичний центр» Житомирської обласної ради
Телефон ОМКДЦ
(0412) 47-36-90
(068) 133-53-57

м. Житомир, вул. Пушкінська, 1

Наші підрозділи

Діагностика цукрового діабету в КУ ОМКДЦ

Цукровий діабет – це захворювання, яке виникає через порушення обміну речовин, при якому виникають проблеми із засвоєнням цукру на клітинному рівні. І це призводить до того, що в людини постійно відбуваються різкі коливання рівня цукру у крові. Головним джерелом енергії всього організму є глюкоза, яка забезпечує його роботу. Тож для того, щоб глюкоза потрапила у клітини, потрібен інсулін – гормон, який виробляє підшлункова залоза. Саме через брак цього гормону і виникає цукровий діабет. Якщо у хворого підшлункова залоза зовсім не виробляє інсулін – це перший тип діабету, інсулінозалежні, які щодня мають робити ін’єкції цього гормону. А при другому типі – організм виробляє інсулін, але він не сприймається організмом. Перший тип цукрового діабету виникає переважно у молодому віці через спадковість, стресові ситуації або після перенесення важких вірусних інфекцій, які пошкоджують підшлункову залозу . А другий тип – через неправильне харчування і зайву вагу – у віці після 40 років.

Перші ознаки цукрового діабету проявляються так: постійне відчуття голоду, хронічна втома, сухість шкіри, постійна спрага, сповільнене загоєння ран.  Наявність трьох симптомів і більше – привід провести аналіз крові та звернутись до лікаря. Адже тривала нестача глюкози в клітинах призводить до того, що вони починають спалювати власні жири і при цьому процесі виділяється ацетон. Ця токсична речовина отруює весь організм і може призвести до діабетичної коми – смертельно небезпечний стан, при якому необхідно негайно звернутись в лікарню.

Лабораторія КУОМКДЦ пропонує швидке та найточніше дослідження  показників, необхідних для діагностики цукрового діабету:

·        Глюкоза (венозна або капілярна кров),

·        Інсулін,

·        Індекс НОМА (інсулін/глюкоза),

·        Глікований гемоглобін,

·        С-пептид,

·        Тест толерантності до глюкози,

·        Ліпідограма,

·        Інші біохімічні показники крові.

З допомогою індекса НОМА ендокринолог може визначити, в якому співвідношенні у пацієнта знаходиться гормон інсулін і який показник глюкози, що  дозволяє виявити страшну недугу під назвою «цукровий діабет» на перших стадіях захворювання і вчасно призначити ефективне лікування пацієнта.

Щоб вчасно почати лікувати недугу, слід негайно звернутися до лікаря-ендокринолога при перших ознаках захворювання.

 

wtrhjdsq

 

Що робити, щоб не захворіти: профілактика захворювання

Здорове харчування. Основний чинник, без якого всі інші заходи марні. Також потрібно зменшити кількість споживання швидких вуглеводів – вони дають велике навантаження на підшлункову залозу і при цьому мають низьку енергетичну цінність.

Водний баланс. Вода бере участь в процесі проникнення глюкози в клітини і є дуже важливою у всіх процесах обміну речовин. Якщо організм зневоднений, підшлункова залоза перестає виробляти інсулін. Тому лікарі радять перед прийомом їжі випивати склянку води. Чай, кава, солодка вода, сік, пиво – не можуть замінити воду, клітини будуть сприймати їх як їжу.

Стресостійкість. Стрес порушує діяльність всіх органів і клітин, що призводить до виникнення багатьох хвороб. Тому важливо вміти зберігати спокій.

Фізичні навантаження зможуть допомогти уникнути ожиріння, яке є основним чинником виникнення діабету 2 типу.

Регулярне обстеження в лікарів. Важливо якнайшвидше виявити хворобу, це допоможе знизити негативні наслідки хвороби і взяти її під контроль.

Пам'ятайте, що раннє виявлення хвороби може врятувати ваше здоров'я і навіть життя. повернутися назад