http://omdc.zhitomir.ua/
Телефон КНП ОМКДЦ
47-49-19

Урядова «гаряча лінія»
1545

Управління охорони здоров'я
47-44-22

Міністерства охорони здоров’я
0-800-801-333
Комунальне некомерційне підприємство «Обласний медичний консультативно-діагностичний центр» Житомирської обласної ради
Телефон ОМКДЦ
(0412) 47-36-90
(068) 133-53-57

м. Житомир, вул. Пушкінська, 1

Наші підрозділи

Мамографічна діагностика станів молочної залози

Мамографічна діагностика станів молочної залози

В КНП ОМКДЦ щорічно удосконалюється діагностика передпухлинної та пухлинної патології молочної залози на ранній стадії.

Золотим стандартом обстеження молочної залози на сьогодні вважається високоякісна мамографія.

В КНПОМКДЦ рентгенограми молочних залоз – мамограми – виконуються на високоточному мамографічному апараті фірми HOLOGIC, мамографічна система LORAD серії М – ІV.

Мамографія (від грецького mammo – мати і grapho – писати) – це рентгенографія молочних залоз без застосування контрастної речовини. Кожну молочну залозу обстежують в двох проекціях: прямій та косій. Цей метод є безпечним і відрізняється високою діагностичною ефективністю. Він забезпечує документацію морфологічних змін в молочній залозі і динамічних спостережень за її станом. Молочна залоза складається із тканин, які мають малу властивість поглинати рентгенівське випромінювання. Променеве навантаження одного обстеження дорівнює одній годині перебування на сонці. Виконання мамографічного обстеження в КНП ОМКДЦ - це добре оптимізований процес з 1995 року, в ході якого рентген-лаборант одночасно ефективно і уважно проводить дослідження, а лікарі рентгенологи маючи високий досвід, скрупульозно вивчають та описують у висновку стан молочної залози.

Результати дослідження покажуть патологічні зміни в молочній залозі у вигляді дисгормональних гіперплазій, вузлових доброякісних утворень (в т.ч. кісти, ліпоми, фіброаденоми), підозру на онкологічну пухлину та її розповсюдження, наявність патологічних лімфовузлів або відповідність віковій нормі.

Мамографічне обстеження має високу діагностичну ефективність у виявленні ранніх стадій пухлин молочної залози до 1 см, коли ще не має метастатичних уражень, та мікрокальцинатів, що є єдиною ознакою онкологічного процесу.

Рак молочної залози – найпоширеніший вид раку у жінок, посідає друге місце серед причин смертності у віці 20-59 років. Рівень захворюваності щорічно збільшується на 1,5-4%. Кожні 2,5 хвилини в світі діагностується новий випадок раку молочної залози, кожні 6,5 хвилин від раку молочної залози помирає одна пацієнтка.

Мамографія рекомендована насамперед жінкам:

 

  • з потенційним ризиком раку молочної залози (5-10% жінок мають сімейний анамнез)
  • перед призначенням гормональної терапії (комбінованих оральних контрацептивів, менопаузальної гормональної терапії)
  • перед проведенням косметичних пластичних операцій (встановлення імплантів, редукційної мамопластики)
  • при тривалих депресивних станах
  • при високих рівнях гормону пролактину в крові
  • при захворюваннях щитоподібної залози, супутній гінекологічній патології
  • при травмах та запальних процесах молочної залози
  • при наявності ущільнення в молочній залозі та збільшення пахвових лімфовузлів, змінах шкіри ( в т.ч. оперізуючому лишаї)
  • при виділеннях з соска

 

Також мамографія виконується при гінекомастії у чоловіків. На мамографію можна звернутися самостійно або за направленням сімейного лікаря.

Онкомаркер молочної залози СА 153 використовується як допоміжний діагностичний метод для моніторингу вже наявного онкологічного процесу і не замінює проведення мамографії.

Обрати правильну стратегію ведення пацієнток з патологією молочної залози - завдання лікаря мамолога.

Лікування дисгормональних захворювань молочної залози потребує мультидисциплінарного підходу лікарів мамолога, гінеколога, ендокринолога, що ведуть прийом в клініко-консультативному відділенні КНПОМКДЦ.

Рання діагностика патології молочної залози рятує життя.


повернутися назад