http://omdc.zhitomir.ua/
Телефон КНП ОМКДЦ
47-49-19

Урядова «гаряча лінія»
1545

Управління охорони здоров'я
47-44-22

Міністерства охорони здоров’я
0-800-801-333
Комунальне некомерційне підприємство «Обласний медичний консультативно-діагностичний центр» Житомирської обласної ради
Телефон ОМКДЦ
(0412) 47-36-90
(068) 133-53-57

м. Житомир, вул. Пушкінська, 1

Наші підрозділи

Підготовка до ендоскопічних методів обстеження

Підготовка до ендоскопічних методів обстеження товстого кишківника (колоноскопія)

Основні рекомендації додатково до власне промивання кишківника наступні:

  • За тиждень до процедури припиняють прийом препаратів заліза (сорбіфер, тардиферон тощо) та вісмуту (де-нол, гастронорм), за 3 дні – продукти, які істотно забарвлюють кал (чорниці, вишні, буряк). За день-два до призначеної колоноскопії — почніть вживати їжу з низьким вмістом клітковини — куряча грудинка, філе риби (білої) без шкірки, білий рис, білий хліб, яйця, сир, вершкове масло, чай, кава (проціджена), негазована вода, сік без м’якоті. Не можна вживати свіжі та сушені овочі (горох, квасолю, картоплю, капусту, моркву, зелень), мак, гречку, фрукти й ягоди (передусім з дрібними зернятками), чорний хліб, жирні сорти м’яса та риби, жирні бульйони, копченості та соління, консерви, гострі приправи, йогурти, що містять наповнювачі, жирні молочні продукти, алкогольні напої). Останній прийом їжі напередодні – до 15 години дня, пізніше можна лише пити прозорі напої.
  • У день можна вживати лише прозорі напої, у т.ч. солодкі, рідку їжу як виняток дозволяється пацієнтам з цукровим діабетом. За 2 години до втручання не можна не лише їсти, але й пити. Якщо планується процедура із знечуленням, їсти в день колоноскопії не можна, а пити не можна принаймні протягом 3 годин перед нею!).
  • Для покращення смакових якостей препаратів для очищення кишки, що не мають смакових домішок, можна в розчин додати сік цитрусових або імбиру. Для полегшення прийому препарату спробуйте пити його охолодженим; пити через соломинку, закладену далеко за язик; заїдати соком лимона кожну порцію (шклянку) препарату; не вдихати запах препарату (тримайте під носом шматочок лимона або лайма).
  • Під час прийому препарату важливо рухатись.

Підготовка "ФОРТРАНС" (одноетапна підготовка, колоноскопія в першій половині дня):
  • напередодні дня обстеження, починаючи з 15 год., пацієнт приймає препарат ФОРТРАНС( із розрахунку 1 пакетик на 20 кг. маси тіла ) – вміст одного пакетика ризчиняється в одному літрі води та вживається всередину по 250 мл. кожні 15 хвилин, при необхідності для смаку додати сік цитрусових (лимон, апельсин); таким чином потрібно вжити від 3 до 4-х літрів розчину, в залежності від маси тіла).
  • (двохетапна підготовка – колоноскопія запланована в другій половині дня): напередодні дня обстеження, ввечері пацієнт приймає препарат ФОРТРАНС– 2 пакетика тобто 2літ. розчину, приблизно на протязі двох годин. Зранку в день обстеження пацієнт приймає ще два літри розчину, закінчити прийом потрібно за 3-4год. до початку колоноскопії.

Підготовка «Мовипреп»:
Для підготовки до колоноскопії приймаються всередину два літри розведеного препарату Мовипреп.
Рекомендується додатково випити 1 (один) літр прозорої рідини (вода, прозорий суп, фруктовий сік без м`якоті, безалкогольні напої, чай або кава без молока). Для приготування першого літру розчину – одного саше(пакетика) А і одного саше(пакетика) В розчиняють в невеликій кількості води та доводять до 1 літра. Приготовлений розчин потрібно випити на протязі 1-2год. Процедура розведення другого літра препарату – аналогічна.
__________________________________________________________________________________________

Спосіб застосування:
   1-й спосіб (колоноскопія призначена на першу половину дня): випити два літра розведеного препарату Мовипреп ввечері напередодні проведення ендоскопічного обстеження.
   2-й спосіб (колоноскопія призначена на другу половину дня): розділити на дві частини: перший літр розведеного препарату Мовипреп приймають ввечері, другий літр розведеного препарату – зранку в день проведення ендоскопічного обстеження (інтервал між закінченням прийому рідини(препарату Мовипреп або прозорої рідини) та до початку проведення колоноскопії повинен складати не меньше 1-2год.

Підготовка "Ендофальк":
   1-й спосіб (обстеження призначене на першу половину дня): напередодні дня обстеження, починаючи з 15 год., пацієнт приймає препарат  ЕНДОФАЛЬК ( із розрахунку 1 пакетик на 10-15 кг. маси тіла ) – вміст одного  пакетика розчиняється в 0,5 літрі води та вживається всередину по 250 мл. кожні 15 хвилин, при необхідності для смаку додати сік цитрусових (лимон, апельсин), бажано приймати охолодженим; таким чином потрібно вжити від 3 до 4-х літрів розчину, в залежності від маси тіла). Прийом розчину «Ендофальк» бажано розпочинати не раніше ніж через 3 години після їжі.  
   2-й спосіб (обстеження призначене на другу половину дня): напередодні дня обстеження, починаючи з 17 год., пацієнт приймає 2 літри препарату  – вміст одного  пакетика ЕНДОФАЛЬК ризчиняється в 0,5 літрі води та вживається всередину по 250 мл. кожні 15 хвилин, 
та в день колоноскопії зранку з 6-7 до 8-9год. пацієнт приймає  ще 1 літр препарату ЕНДОФАЛЬК. 
   При підготовці кишківника період між останньою дозою препарату та початком колоноскопії рекомендовано мінімізувати до 4годин.

Підготовка "ДІАГНОЛ" (одноетапна підготовка, колоноскопія в першій половині дня):
  • напередодні дня обстеження, починаючи з 15 год., пацієнт приймає препарат ДІАГНОЛ ( із розрахунку 1 пакетик на 20 кг. маси тіла ) – вміст одного пакетика ризчиняється в одному літрі води та вживається всередину по 250 мл. кожні 15 хвилин, при необхідності для смаку додати сік цитрусових (лимон, апельсин); таким чином потрібно вжити від 3 до 4-х літрів розчину, в залежності від маси тіла).
  • (двохетапна підготовка – колоноскопія запланована в другій половині дня): напередодні дня обстеження, ввечері пацієнт приймає препарат ДІАГНОЛ – 2 пакетика тобто 2літ. розчину, приблизно на протязі двох годин. Зранку в день обстеження пацієнт приймає ще два літри розчину, закінчити прийом потрібно за 3-4год. до початку колоноскопії.

Підготовка "ІЗІКЛІН" (EZICLEN):
Для належного очищення кишечнику потрібно застосувати вміст 2 пляшок лікарського засобу. Перед застосуванням вміст кожної пляшки слід розвести у воді з використанням стаканчика, що додається, до отримання загального об'єму близько 0,5л.; після застосування слід додатково прийняти 1-1,5 літра води або прозорої рідини протягом 2год. (дозволені прозорі рідини: вода, чай, газовані або негазовані безалкогольні напої, соки без м'якоті (не червоного кольору). Загальний об'єм рідини, який необхідно вжити для очищення кишечнику, становить близько 3-4 літрів, що мають бути прийняті перорально перед процедурою
Напередодні дня колоноскопії, починаючи з 18 год., пацієнт приймає препарат ІЗІКЛІН:
   1) вміст однієї пляшки лікарського засобу слід вилити в стаканчик, що знаходиться в упаковці, та розвести водою до мірної лінії (близько 0,5л);
   2) пацієнт має випити цей розведений розчин, запивши його додатково 1-1,5 літри води або прозорої рідини протягом 2год;
   3) ЗРАНКУ В ДЕНЬ ПРОВЕДЕННЯ КОЛОНОСКОПІЇ О 5:00 - 6:00 год.: вміст другої пляшки лікарського засобу слід вилити в стаканчик, що знаходиться в упаковці, та розвести водою до мірної лінії (близько 0,5л);
   4) пацієнт має випити розведений розчин, запивши його додатково 1-1,5 літри води або прозорої рідини протягом 2год;
Якщо запланована колоноскопія під в\в знеболенням («медикаментозний сон») – Вам потрібно закінчити підготовку мінімум за 6год перед проведенням колоноскопії (перед проведенням в\в знеболення заборонено прийом рідини та їжі за 6 год., тобто в шлунку має бути відсутня люба рідина).

Увага! Шановні пацієнти, будь-ласка, пам'ятайте якість проведення колоноскопії (виявлення найменших до 1-2мм поліпів та пухлин, точне проведення біопсії, правильний діагноз) залежить від ЯКОСТІ ВАШОЇ ПІДГОТОВКИ ДО ОБСТЕЖЕННЯ!

Підготовка хворого до дуоденального зондування

До проведення дуоденального зондування хворий повинен: повечеряти не пізніше 18:00 години. О 20 годині випити 2 пігулки Но-шпи. Бажано випити склянку теплого чаю з 1ч. ложкою меду. Вранці не їсти, за 1 годину до процедури випити 1 пігулку Но-шпи.

При собі мати рушничок.

Підготовка хворого до бронхофіброскопії.

Обстеження виконується натщесерце в першій половині дня.

З вечора легка вечеря бажано не пізніше 19 години. Підготовка до бронхофіброскопії щоразу має бути індивідуалізована. До проведення дослідження з метою психологічної підготовки, налагодження контакту й уточнення психічного стану, обов’язковою є бесіда з хворим.

У разі вираженого занепокоєння, хворому призначають один із транквілізаторів: еленіум, діазепам (седуксен), тазепам чи інші, у поєднанні з снодійними препаратами, які приймають у вечері на передодні дослідження і вранці – за 1-1,5 години до початку обстеження.

Хворі з бронхоспастичним компонентом (при спастичному обструктивному бронхіті, бронхіальній астмі) потребують певної спеціальної підготовки, яка може складатися з такиз заходів: за 40хв до початку бронхофіброскопії доцільно ввести атропін, седуксен і димедрол (супрастин, піпольфен) по 1 мл і за 15-20 хв зробити внутрішньовенну ін’єкцію 10мл 2,4% розчину еуфіліну, а безпосередньо перед початком анестезії дати вдихнути аерозоль -стимулювального бронхолітика (орсипренолін, салбутамол) з індивідуального дозатора.

На обстеження хворий з’являється натщесерце, з Rо-знімками легень, рушничком.

Підготовка до езофагогастродуоденоскопії

ЕГДФС відноситься до інвазивних процедур, що потребує відповідної підготовки. Ціллю підготовки пацієнта є безпечне та ефективне проведення обстеження. В бесіді з пацієнтом необхідно пояснити йому основи обстеження, деталі виконання, зупинитися на конкретних факторах ризику у пацієнта, небезпеки безпосереднього обстеження, використання лікарських препаратів, а також правилах поведінки до і після обстеження.

В принципі гастроскопія може проводитися без премедикації і введення лікарських засобів.Вибір і об’єм препаратів визначається в кожній окремій ситуації індивідуально.

Застосовуються наступні групи препаратів: місцеві анестетики, седативні, обезболюючі, наркотичні, спазмолітики, піногасителі.

Планове обстеження проводиться натщесерце, а після нього не приймають їжу і не п’ють на протязі 30 хв.

Повинна бути підписана інформована згода пацієнта.повернутися назад